Slider2
Slider 4
Slider 5

Treść

Miejski Zespół Szkół nr 3 w Gorlicach powstał w 1895 roku. Patronem szkoły jest św. Jan Kanty.
W skład Zespołu wchodzą:
- Szkoła Podstawowa nr 3
- Przedszkole nr 2
Szkoła sponad 100-letnią tradycją. Jest najmniejszą szkołą gorlicką. Oferuje niepowtarzalną, rodzinną atmosferę dbałości o pełny rozwój naszych wychowanków.

Mottem naszego działania jest hasło:
Nasza szkoła jest Przyjazna i Wymagająca.

Naszymi atutami są:
* Wysoko kwalifikowana kadra, posiadająca stopnie specjalizacji zawodowej
* nowoczesna multimedialna pracownia komputerowa połączona z internetem i sprzęt audio-video.
* Nauka języka obcego - język angielski od I klasy szkoły podstawowej.
* Kontakty ze szkołami we Włoszech, Belgii, Holandii oraz na Węgrzech i Słowacji. W ramach programu Socrates Comenius realizowane były w naszej szkole projekty współpracy ze szkołami we Włoszech, Holandii i Belgii.
* Położenie w najpiękniejszej części Glinika – park w Gliniku, szkoła posiada Altanę, która powstała w wyniku realizacji w naszej szkole Programu ekologicznego Zielona Klasa, realizujemy dodatkowo Edukację Ekologiczną.
* Obok szkoły znajduje się boisko szkolne, plac zabaw
* Realizujemy Edukację Regionalną i Europejską oraz Edukację Szachową.
* Uzyskaliśmy zaszczytny tytuł SZKOŁY Z KLASĄ w ramach I edycji ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej
* Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt multimedialny oraz internet, w tym w większości sal znajdują się tablice interaktywne lub monitory interaktywne
*  W budynku szkoły znajduje się również świetlica, biblioteka szkolna, sala gimnastyczna, sala teatralna, sala zabaw, stołówka oraz zaplecze kuchenne
* W budynku mieści się Przedszkole nr 2.